טיפול רפואי בבעיות נפוצות בכף הרגל מאת קרנית מלמד

אורח החיים המודרני גורם לבעיות שכיחות בכפות הרגליים.

עמידה על משטחים קשיחים ונעליים לא מתאימות יוצרים עיוותים בכפות הרגליים, כאבים ונזק ובשילוב עם הגורמים סביבתיים כמו לחות וחום מתפתחים במהרה בעיות אפייניות ומציקות במיוחד בכף הרגל.

מעבר להיותן בעלות תפקיד חיוני ולאפשר תנועה, עם חלוף השנים קיבלו תפקיד חינני כסמל לטיפוח ויופי ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או המודעות העצמית לטיפוח וטיפול מתמיד בכף הרגל.

כתבה זאת סוקרת מספר דרכי מניעה ואופן הטיפול בהן.

אז אם אתם משתייכים לאלו אשר אינם משקיעים בכפות רגליהם כתבה זו נכתבה עבורכם על מנת לתת לכם כלים להתמודד עם בעיות נפוצות בכפות הרגליים שעשויות להתפתח כאשר כף הרגל נחשפת להרבה

חום,לחות,זיעה,נעליים לא נוחות ועוד..

בעיות נפוצות בציפורני כף הרגל ודרך טיפולן באמצעות פדיקור רפואי

יבלת שטוחה בכף הרגל

ניתן לטיפול על ידי ריכוך המקום והסרת של היבלת עם סכין מיוחדת או שיוף מכונה או שיוף עם פצירה מיוחדת.

יבלת מכאנית בכף הרגל

יבלת מכאנית היא למעשה עור יבש המרגיש כמסמר ברגל, יבלת זאת כואבת בלחיצה או בדריכה. במהלך טיפולפדיקור רפואי בכפות הרגליים, הפדיקוריסטית תרכך את המקום ותטפטף טיפות מיוחדות ליבלות או תשייף את האזור על מנת להוציא את שורש היבלת. לרוב יהיה צורך להמשיך בטיפול ולשוב לפדיקוריסטית לביצוע טיפול פדיקור נוסף במידת הצורך.

יבלת ויראלית והטיפול בה

יבלת ויראלית היא יבלת הנוצרת כתוצאה מנגיף. במקרה כזה, בו הפדיקוריסטית מאבחנת את היבלת כיבלת ויראלית, נפנה את המטופל לרופא.

טיפול בציפורן חודרנית

הסיבה הנפוצה ביותר להיווצרות ציפורן חודרנית היא גזירה לא נכונה של הציפורן. את הציפורניים יש לגזור בצורה ישרה. במידה והציפורן נגזרת פנימה בצורה עגולה נוצר שפיץ, כמו משולש החודר לתוך הבשר. (נעילת נעליים צרות תוסיף לחץ נוסף על המקום…).בטיפול פדיקור רפואי, הוצאת השפיץ תעשה ע”י ריכוך המקום ושימוש בצבת מיוחדת. לאחר מכן המקום יחוטא במשחה או בתרסיס. במידה והמקום נפוח ומודלק על הפדיקוריסטית נפנה את המטופל לרופא.

טיפול באקזמה

האקזמה נראית בדרך כלל בצורה של קסקסת, הטיפול בקסקסת יעשה ע”י משחה שניתן לרכוש אצל הפדיקוריסטית הרפואית. התופעה חולפת לרוב לאחר 10 ימים.

טיפול בפטרייה בציפורני הרגליים

תופעת הפטרייה היא שכיחה והנטייה שלה להופיע עולה עם הגיל. למראית עין פטרת הציפורניים נראית רק כבעיה אסטטית, אולם אם מזניחים אותה היא יכולה להדביק את העור שמסביב לציפורן – לגרום לסדיקתו וכך נוצר מצע טוב לגדילת חיידקים. כשמדובר בפטרייה הציפורן משנה את צבעה. ישנם סוגים שונים של פטריות, הנפוצה שבהם היא הפטרייה הקמחית. במקרה כזה הציפורן מתעבה, מתפוררת כמו קמח וריחה אינו נעים. בהליך פדיקור רפואי לטיפול בפטרת, על הפדיקוריסטית לגזור את הציפורן, עמוק ככל האפשר, לשייף אותה עד שתהיה דקה ככל שניתן – כל זאת על מנת להסיר את השכבה החולה ולאפשר למשחה או לטיפות לחדור אל מתחת לציפורן. לאחר הטיפול הראשוני בפטרת באמצעות הפדיקור הרפואי, יש להמשיך בבית את הטיפול האנטי פטרייתי מידי יום למספר חודשים, עד שהציפורן מתחדשת וגדלה במלואה.

לסיכום,

טיפול פדיקור רפואי מומלץ ביותר ונותן גם טיפול וגם פינוק. טיפול פדיקור בכפות הרגליים יאפשר לכם לשמור על בריאות כפות רגליכם וליהנות ממראה מטופח והסטתי בכל עונות השנה.