טיפול הבהרה

למראה גוון עור אחיד ובריא

טיפול הבהרה כתמי עור (פיגמנטציה) הינם תופעות שכיחות המושפעות משינויים בחומר המלנין שנמצא בין שכבות העור וקובע את צבעו. המלנין שנוצר בעומק העור, עובר תהליכים כימיים בדרכו לתאי האפידרמיס. תהליכים אלו מושפעים מגורמים חיצוניים ופנימיים, ביניהם:

  • הורמונים
  • גנטיקה
  • חשיפה לשמש
  • נטילת תרופות
  • מתח

השפעות אלו עלולות לגרום לתופעות של עודף צבע – היפרפיגמנטציה, או חוסר צבע – היפופיגמנטציה. תופעות אלה אמנם שכיחות, אך דרכי הטיפול בהן מהוות את אחת הבעיות הקשות ברפואת עור.

סוגי פיגמנטציה

נמשים וכתמים ללא גבול חד

מופיעים באזורים חשופים לשמש, כגון פנים, חזה וכתפיים. בחורף הם נוטים להחוויר, לאחר כוויה משמש הם נוטים להישאר.

כתמי עור גדולים

מופיעים כתוצאה מחשיפה לשמש, בעיקר על הידיים, צדי הפנים ובחזה. שכיח אצל אנשים מבוגרים.

מלזמה

כתמי עור חומים בפנים. מופיעים באזורי האף, הסנטר ועצמות הלחיים – במיוחד לאחר נטילת גלולות, בעקבות הריון ולעתים כתוצאה מנטייה גנטית.

פיגמנטציה מטראומה

נובעת מטראומה לעור כתוצאה ממכה, כווייה ולאחר שפשוף העור – על ידי ליפה למשל.

שיטות הטיפול בכתמים על העור ופיגמנטציה בפנים.

מהו הטיפול?

באמצעות שימוש בחומרים פעילים וטכנולוגיות טיפול מתקדמות המותאמות למקור הכתם, סוגו ועומקו ניתן לטשטש ולהבהיר כתמים בעור. מטרת הטיפול הינה ליצור גוון אחיד למראה צעיר ובריא של העור לאורך זמן תוך הבהרה והעלמת כתמים קיימים והימנעות מהיווצרות כתמים חדשים. בהתאמה מקצועית ונכונה של התכשירים הפעילים בהתאם לסוג הכתם ועומקו, ניתן לבצע קילוף של הכתם והחדרה של חומרי הבהרה לתאים המייצרים את הפיגמנט ובכך לעכב התפתחות הכתם ולפרקו בהדרגה.

הטיפול בכתמי עור משתנה בהתאם לגורמי הפיגמנטציה. תחילה יש לאבחן את הגורמים ואז להתאים את סוג הטיפול:

  • טיפול במשחות שונות, המורכבות מחומרים לוכדי צבע, כגון הידרוקינון, חומצה אזלאית, רטין A.
  • טיפולי לייזר שונים בשילוב הבזקי אור, הגורמים לקילוף מבוקר של העור. מתאים גם לבעלי עור כהה.
  • טיפולי קילוף זהירים, באמצעות חומצות בריכוזים שונים.

למי מתאים הטיפול ?

טיפול הבהרה מתאים לכל אחד ואחת הסובלים מגוון עור לא אחיד ומכתמים שונים בעור ובפנים בפרט. המקדים לטפל בתופעה עם התחלתה, ימנע בעתיד מטיפולים מורכבים לחידוש העור כתוצאה מהתפשטותה והחמרתה של הפיגמנטציה. חשוב לציין שהטיפול בפיגמנטציה משתנה בהתאם לגוון העור של המטופל וכי גם בעלי גוון עור כהה יוכלו ליהנות מיתרונות טיפול ההבהרה.

תיאום ציפיות

חשוב לדעת שתהליך הבהרת כתמי עור אינו קל ומהיר וכי כמו שהכתם מתפתח בהדרגה גם תהליך הבהרתו הדרגתי. לעיתים אף לא ניתן להעלים לחלוטין את הכתם אלא רק להבהירו במידה משמעותית. אבחון הכתם ע”י גורם מקצועי והתאמת הטיפול והתכשירים הינו קריטי להשגת התוצאה. כמו כן, חשוב גם להקפיד על טיפול יום יומי ונכון בבית ע”פ הנחיית הצוות המקצועי. שילוב בין טיפול ע”י קוסמטיקאית רפואית עם טיפול ביתי יביא להבהרה הדרגתית של הכתם, להיעלמותו ולמניעת הופעתם של כתמים עתידיים. במקום הכתמים יופיע עור פנים זוהר וקורן בגוון אחיד.

יתרונות הטיפול בקרנית מלמד 

טיפולי ההבהרה מבוצעים ע”י קוסמטיקאית רפואית מנוסה במגוון טיפולי פנים ומצבי עור ובאמצעות תכשירי ההבהרה האיכותיים ביותר והמובילים בתחום. בטיפול אנחנו משלבים טכנולוגיות מתקדמות .טרם הטיפול מתבצע אבחון מקצועי ומעמיק של מצב העור, סוג הכתם ועומקו במטרה להתאים את התכשירים וריכוז החומרים הפעילים ואופן הטיפול לצורך השגת המטרה הרצויה.

אז אם נמאס לך מהכתמים ואת מתגעגעת למראה עור אחיד ובריא, ההתקשרי למרכז קרנית מלמד 072-3971859, קבלי ייעוץ ותיהני מהפתרון המושלם עבורך להבהרת כתמים.

 

קראו עוד
לקביעת שיחת ייעוץ
מאמרים בנושא
תפריט
לקביעת ייעוץ