מאת קרנית מלמד
מאת קרנית מלמד

אקנה בכל גיל

אקנה בכל גיל – זו אינה טעות…

נכון שהמתבגרים מהווים את האוכלוסייה הגדולה ביותר הסובלת מאקנה, אבל הם לא לבד בסבלם. אקנה פוגע גם במבוגרים – יותר ממחצית מכל הנשים המבוגרות וכרבע מהגברים המבוגרים, סובלים מאקנה ומספרים אלה מטפסים כל הזמן. מתברר כי ההשפעה הפסיכולוגית, החברתית והגופנית של פצעי אקנה אינה נעלמת עם הגיל.

אקנה מבוגרים

עוד ב-1999 הוכיח מחקר שנערך בארה”ב, כי גיל מטופלי האקנה מטפס בהתמדה במהלך עשור השנים האחרון. עובדה זו יכולה להצביע על כך שיותר מבוגרים מקבלים אקנה, או שיותר מבוגרים מחפשים טיפול לאקנה שלהם. יתכן כי הסיבה לאפשרות האחרונה היא שיותר נשים מבוגרות מודעות יותר לעצמן ולעורן מאשר היו בעבר.

בעיה מתמשכת, תוצאות ממושכות:

בין אם האקנה מגיל הנעורים נשאר גם בבגרותכם, ובין אם הוא פורץ לפתע אחרי שחציתם את גיל 30, עלולות להיות לכך השלכות גופניות ופסיכולוגיות ארוכות טווח. דרמטולוגים יודעים זה שנים כי אקנה מבוגרים עלול להותיר על העור צלקות. כאשר העור מזדקן, ומאבד מהקולגן שלו, קשה לו הרבה יותר להתאושש אחרי שנגרם נזק לרקמות. מובן שעל צלקות נפשיות קשה פי כמה לשים אצבע. במשך שנים רבות חשבו הרופאים כי מבוגרים הסובלים מאקנה מושפעים פחות מבני נוער במצבם, משום שהם נוטים לקבל את הסימפטומים של האקנה כחלק מהחיים. התברר כי רבים מאותם מבוגרים סובלים התביישו לבקש טיפול ומצאו עצמם סובלים בשקט – ובעיקר, לבדם.

אנחנו לא חייבים לסבול זאת!

שתי התפתחויות של העת האחרונה מסמנות על כך שהתפיסה הציבורית של האקנה משתנה. דרמטולוגים מדווחים על גדילה משמעותית במספר המבוגרים המגיעים אליהם כדי לקבל טיפול לאקנה. יתכן שהדבר נובע ממודעות חברתית לכך שגם המבוגרים נכללים בין נפגעי האקנה. שינוי גישה זה בא לידי ביטוי גם בשוק המוצרים המטפלים בבעיה, ואכן – מספר המוצרים לטיפול באקנה מבוגר הולך וגדל משנה לשנה.

המידע המובא במאמר זה מבוסס על המידע הכללי הרווח באתרי הרפואה והמדע בעולם, אין לראות בו כל המלצה או ייעוץ לטיפול ואין לראות בו ייעוץ או המלצה לרכישת תרופות. במידה והינך זקוק/ה לטיפול או הכוונה פני/ה לגורם המקצועי המתאים.

אז אם חשוב לך מראה נקי ובריא לאורך זמן, התקשרי אלינו 03-5238787 לקבל ייעוץ ותיהני מהפתרון המושלם עבורך לפנים נקיות וחלקות לאורך זמן.

אקנה בכל גיל מאת קרנית מלמד  קוסמטיקאית רפואית

שתפו את הפוסט
מוצרים מומלצים קשורים
לקביעת שיחת ייעוץ
טיפולים מומלצים קשורים

טיפול באקנה בטכנולוגיות מתקדמות »

טיפול בצלקות ,פוסט אקנה וחטטים »

טיפול פנים לניקוי עמוק וחידוש העור »

מאמרים נוספים בנושא
תפריט
לקביעת ייעוץ
10% הנחה לרכישה הראשונה

הטבה בלעדית עבור לקוחות האתר של קרנית מלמד

נרשמים לאתר ומקבלים 10% הנחה 

הרשמה

אנחנו נשתמש בפרטים האישיים כדי להציע לך תמיכה בתהליך באתר זה, לנהל את הגישה לחשבון וכדי לבצע פעולות נוספות כפי שמפורט במדיניות פרטיות.

אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן Cookies כדי לספק לך את חווית השימוש הטובה ביותר באתרנו. לחצו כאן כדי ללמוד עוד