מה קורה לעור שלך בתקופת ההיריון, הלידה וההנקה

למרות שהריון אינו מחלה אלא תקופה שאמורה להיות המאושרת בחיי כל אישה, אנו עדים ללא מעט שינויים המתרחשים בגוף האישה בתקופת ההריון, הלידה וההנקה, שינויים שלא אחת באים לידי ביטוי במצבים של הופעת פצעונים על הפנים, צמיחת שיער מוגברת, כתמים המופיעים בעור ועוד.

נכון שבתקופת ההיריון וההנקה ממליצים לאישה שלא להשתמש בתכשירים חריפים לטיפול בעור או לעבור טיפולים קוסמטיים קיצוניים, אך עולם הקוסמטיקה המתקדמת השכיל לפתח גישות טיפוליות ותכשירי טיפוח המותאמים בדיוק עבור האישה ההרה או האם הטריה המניקה.

צריך להבין שהרוב המוחלט של התופעות העוריות המתרחשות בזמן ההיריון קורות בגלל השינויים ההורמונאליים הקיצוניים המתרחשים בגוף במהלך ההיריון.

השינויים ההורמונאליים הם האחראים ותופעות כמו הופעת כתמי עור (היפר פיגמנטציה) צמיחת שיער פנים ושיער גוף במקומות בהם הוא לא היה קיים לפני ההיריון, העור המתעבה, שמתחיל לייצר יותר שומן והופך להיות עור שמנוני הנוטה להתפרצויות אקנה, נשירת שיער ועוד.

האישה ההרה, או האם הטריה והמניקה לא צריכה לוותר לעצמה ולהתפשר על מראה עור מוזנח ומודלק, על כתמים בעור הפנים ועל מראה כללי לא מטופח, רק בגלל שהיא הופכת או הפכה להיות אימא.

האישה ההרה והאם הטריה צריכה להקפיד על שלושה כללים פשוטים על מנת לשמור על מראה עור בריא ורענן.

אכילה של ירקות ופירות, צריכת חלבונים, פחמימות מלאות ושתייה של הרבה מאד מים יעזרו גם לשפר את הרגשה הכללית וגם לגרום לעור הפנים להיראות רענן ובריא.

למרות העייפות וחוסר הזמן חשוב להקפיד על שגרת טיפוח פשוטה לעור הפנים. שימוש בקרם או תכשיר לחות שמתאים לעור הפנים ומאזן את רמת הלחות של העור. השינויים ההורמונאליים עלולים לגרום לעור ליובש ורגישות , לכן התאמה מקצועית של תכשיר לחות חשובה במיוחד.

שימוש בקרם בעל מקדם הגנה גבוה. נשים רבות סובלות מהיפר פיגמנטציה בתקופת ההיריון והיווצרות כתמי עור בעיקר באזור הפנים. שימוש קבוע בקרם הגנה יעזור למנוע היווצרות כתמי עור.

בנוסף, מכוני יופי מתקדמים מאפשרים כיום לאישה ההרה ולאם הטריה ליהנות ממגוון טיפולי טיפוח ויופי בהתאמה מושלמת למצב הרגיש בו הן נמצאות.

חברות הקוסמטיקה המקצועיות מייצרות סדרות תכשירים המותאמים לשימוש נשים בהיריון , לאחר לידה ומניקות. למשל: חברת קוסמודרם ורפיניטי מציעות מוצרים המורשים ומומלצים לשימוש בהריון ובתקופת הנקה. ניתן להזכיר במיוחד את החומצה האזלאית שנותנת פיתרון מצוין לטיפולי פיגמנטציה בזמן הריון.

שתי נקודות חשובות לסיכום:

האחת, את לא צריכה לוותר על מראה מטופח בתקופת ההריון, לאחר לידה או בתקופת הנקה. יש פתרונות המתאימים בדיוק לך ולבעיות הטיפוח בהן את נתקלת בתקופה המיוחדת הזו.

השנייה, לא כל קוסמטיקאית יכולה לבצע טיפולי יופי בנשים הרות. בדקי שאת מטופלת על ידי קוסמטיקאית פרא רפואית מומחית שיכולה להתאים לך אישית את הטיפול הנכון בבעיה המטרידה אותך.