סיבות מפתיעות לאקנה

הסיבות הפחות מוכרות לתופעת האקנה

אקנה היא אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בעולם. אם ניגש רגע לסטטיסטיקות, נמצא כי למעלה משמונים אחוזים מכלל האוכלוסייה, יסבול מאקנה ברמה כזו או אחרת לאורך חייו. נהוג לחשוב שאקנה היא תופעה שנפוצה בעיקר בקרב מתבגרים, פצעונים נפוצים במידה מועטה גם בקרב תינוקות, ובמידה רבה (לעתים אף יותר ממתבגרים), בקרב בני 30 ומעלה.

הגורמים השונים לאקנה הם מרובים, ולרוב לא די להשתמש בתכשיר כזה או אחר על מנת שנגיע לתוצאות הרצויות. על כן, מומלץ להגיע לפגישת ייעוץ ואבחון שבמהלכה יאופיין העור והתהליך הנדרש לריפויו ולמיגור חיידק האקנה.

בין היתר, הפגישות כוללות הדרכות לאורח חיים נכון כחלק מן הטיפול הכולל. להלן ריכזנו כמה סיבות לאקנה שייתכן מאוד ויפתיעו אתכם.

זה לא רק שוקולד

נהוג תמיד לראות בשוקולדים או במזונות שומניים כאלו ואחרים, כגורמים המזיקים ביותר להופעת האקנה. ועם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי לכל אחד ואחת מאתנו ישנו גוף עם תגובות פיזיולוגיות מעט שונות.

כך למעשה, לעתים יהיה אדם אשר גופו ידחה מזון מסוים. התגובה לא תתאפיין באלרגיה, כי אם בפצעונים. מומלץ להיות קשובים אל הגוף ולבצע מעקב אחר המזונות שאנו צורכים. אם איתרתם סוג מזון מסוים שחשוד בגרימת תגובה שלילית בגוף, נסו להפחיתו ובדקו אם ישנן תוצאות נגלות לעין בפרק זמן של שבועיים עד חודש ימים.

השיער שלך! טוב לא בדיוק..

במקרים בהם האקנה מצטבר בעיקר בשליש העליון של הפנים, מוטב יהיה לבחון היטב את השימוש בתכשירים שונים בשיער. לעתים, מוצרי עיצוב כאלו ואחרים דוגמת קרמים לשיער אצל נשים ומוצרי ווקס בקרב גברים, עלול לסתום את הנקבוביות ולהוביל להופעתם של פצעונים.

ההמלצה היא להימנע ככל הניתן מתכשירים או לפחות לנסות לשנות את התכשיר בו אנו משתמשים.

סיבה נוספת להיגמל מהסמארטפון

במאמר קודם שפרסמנו, סיפרנו רבות על ההשפעות של האור הכחול מהניידים על העור, וכאן יש סיבה נוספת להפחית את זמן השימוש בנייד. מרביתנו לא שומרים על היגיינה נאותה וחיידקים רבים מצטברים על המסך.

אפשר להניח שחלקנו ימצא עצמו על הספה בשעת ערב מאוחרת, מדפדפים בפייסבוק או באפליקציה אחרת, מגרדים בפנים, נשענים ולמעשה מפזרים את החיידקים על העור. ההמלצה הישירה היא כמובן להפחית את זמן השימוש, אך גם מוטב להקפיד על ניקוי המסך עם אלכוהול לחיטוי.

הפנים שלך נקיות מדי. רגע מה?!

אוקיי, אולי קצת הקצנו אבל זה רק כדי שתקראו את המסר הבא – ייתכן מאוד שאתם מנקים את הפנים שלכם לעתים תכופות מדי. עצם העובדה שהפנים שומניות, אין היא שלילית ואנו מפרישים שומן כבדרך קבע. לעתים, דווקא ניקיון קפדני מדי שמייבש את העור, עלול להוביל לזיהומים שונים וביניהם גם להופעתו של אקנה. 

המלצתנו היא גם שלא להשתמש בסבונים רגילים או ניקוי באלכוהול. הקפידו להשתמש בסבון עדין, ושמרו על בריאות עורכם.