סובלים מאקנה? הפסיקו את הפעולות הבאות מידית!

פעולות נפוצות שאסור לעשות כשמופיע אקנה

זה אמנם לא סוף העולם, אך אקנה היה ותמיד יישאר מטרד שיכול פשוט לתסכל אותנו ויש אף שיאמרו כי הוא פשוט 'הורס להם את היום'.

אז האם להפסיק לאכול מתוקים יביא את הישועה? ייתכן שכן, אך במרבית המקרים המזון לוקח רק חלק קטן מן התופעה. האם עלינו לנקות את הפנים באופן תכוף יותר? או! כאן אנחנו כבר נוגעים במהות של המאמר, ובו נרצה להתייחס ל'פעולות חירום' שרבים מאתנו נוקטים בהן, ושבמקום לסייע ולהפחית את האקנה, הן רק מזיקות.

אז עצרו הכול, ובואו נצלול אל המאמר. 

שטיפה מועטה או מוגזמת של הפנים

לאורך היום, עור הפנים שלנו 'אוסף' אינספור מזהמים שונים, חלקם חלקיקים הצפים באוויר וחלקם נובעים מנגיעה חוזרת ונשנית של ידינו בעור.

אנשים רבים הסובלים מאקנה, מודעים להצטברותם של המזהמים השונים, ועל כן נוטים לשטוף את הפנים פעם אחר פעם, וזאת כדי להבטיח עור נקי ונטול חיידקים. בפועל, שטיפה מוגזמת מדי של עור הפנים מובילה להתייבשותו. יובש קיצוני כפי שוודאי מרביתנו מכירים, הוא גורם המעודד אקנה, ועל כן התוצאה היא הפוכה.

מנגד, ישנם הסובלים מאקנה אשר מכירים את העצה כנגד שטיפה מוגזמת. הצד השני של המתרס לא אחת נוטה שלא לשטוף את הפנים כלל, פעולה שאיננה רצויה.

המלצתנו היא כמובן למצוא את עמק השווה, ולשטוף את הפנים פעם אחת ביום. בקליניקה שלנו, אנו שמחים לספק הדרכות לאורח חיים נכון שיטיב עם העור.

שימו את האיפור בצד

גברים ונשים כאחד, נוטים למרוח מעט מייקפ על האזור המודלק, וזאת כדי להשיג את המראה המחמיא והיומיומי. עד כמה שזה מפתה, אל תחנקו את האקנה עם מייקפ, או לפחות שמרו את הנוהג לאירועי שמחה בלבד.

מחקרים מראים כי שימוש באיפור להסתרת הפצעונים, יכול רק להחמיר את הדלקת וזאת לאור העובדה שהוא סותם את נקבוביות העור. כדאי לדעת כי נקבוביות בריאות משילות שכבה אחת של עור מת ביום, זאת בעוד שנקבוביות מודלקות נוטות להשיל עד 5 שכבות של תאי עור מתים. עם כיסוי הפנים במייקפ באופן תכוף, אנו למעשה מועים מן הגוף מלהוציא ממנו את תאי העור המתים, מה שמוביל להישנות ואף להחמרת הדלקת.

ואל תתייאשו

נטייה של רבים הסובלים מאקנה היא להחליף בין טיפולים שונים. הצעד מובן לאור הייאוש הרב שנוצר עקב עקשנותו של האקנה, אך מוטב להיאזר בסבלנות.

בקליניקה של קרנית מלמד, נשמח לעניין אותך בסדרת טיפולים המותאמים באופן אישי לעורך. לאחר אבחון נכון של העור, נדאג להתאים את הטיפול שיטיב עם בריאותו וימגר את חיידק האקנה. את התוצאות ניתן לראות בתום מספר טיפולים בודדים! 

כמו כן, כדי לשמר את הישגי הטיפול ולמען מראה חיוני וזוהר, בקליניקה שלנו תקבל/י הדרכות אותן תוכל/י לסגל בחיי היום יום.