כל כמה זמן מומלץ לעבור טיפולי פנים?

האם ניתן להמתין זמן ממושך בין טיפול לטיפול?

אם תשאלו אותנו בקליניקה של קרנית מלמד, טיפולי פנים הם מסוג ה"סידורים" שחשוב לשלב בשגרת החיים. תראו בזה כמעין משימה כמו לעשות קניות אחת לשבועיים, ספורט לשמירה על אורח חיים בריא או אפילו צחצוח שיניים. על תכיפות ומספר המפגשים, כמובן שאי אפשר סתם כך לשלב המלצה, וחשוב להגיע לפגישת ייעוץ לצורך קבלת הכוונה והתאמה אישית. אך על עצם ההגעה לקבלת טיפולי פנים אחת לפרק זמן קצר יחסית? על כך אין ויכוח.

החשיבות של טיפולי פנים

טיפולי פנים הם שם כולל שטומן בחובו שפע של טיפולים שונים; אקנה, פיגמנטציה, מזותרפיה, מיצוק העור והרשימה עוד ארוכה וממושכת.

חשוב להבין כי הפנים שלנו הם כרטיס הביקור שלנו. הם מייצגים אותנו נאמנה לא רק באירועי שמחה כאלו ואחרים, כי אם בחיי היום יום אם זה בעבודה, במכולת או סתם בשיחה רנדומלית עם חברים. אין מדובר רק בבריאות שאנו מקרינים מפנינו אשר משפיעה על אחרים, כי אם על האופן שבו תחושה זו משפיעה גם עלינו בתחושתנו הפנימית.

על כן, כדאי להגיע לקליניקה אחת לפרק זמן שיומלץ על-ידי הקוסמטיקאית הרפואית שלכם ולהתמיד בטיפולי פנים בהתאם לתכנית שהותאמה אישית למאפייני העור ובעיית העור המדוברת.

הכל תלוי בסוג הטיפול

ישנו טיפול בזק שמוצע לאלו מכם שנמצאים ממש לפני אירוע ורוצים לשדרג מעט את המראה הכללי לבריא וקורן יותר. מנגד, ישנם גם טיפולי פנים קלאסים שמטרתם היא לתחזק את עור הפנים ולשמר את בריאותו. אחד מאותם הרגעים בהם טיפול שכזה נחוץ הוא בעונות מעבר ובעיקר בחורף, אז פגעי מזג האוויר נותנים את אותותיהם על העור עם יובש קיצוני, גרד ולעתים גם פריחות.

כמו כן, אפשר להעשיר את העור במגוון רחב של תכשירים קוסמטיים שונים כמו גם פילינג, לצורך קבלת עור רך ונעים. במקרה שכזה ייתכן וטיפול חודשי יספיק. אם העור סובל מיובש קיצוני, הרי שייתכן וההמלצה תהיה לתכנית טיפולים תכופה אף יותר.

טיפולי פנים לאקנה

אקנה היא תופעה חובקת עולם שיכולה להופיע בקרב בטווחי גילאים שונים. החל מבני נוער ועד למבוגרים, תנאים סביבתיים, תזונה לקויה, כמו גם הורשה גנטית והשתוללות הורמונים, כל אלו עלולים להביא להופעתם של הפצעונים בדרגות חומרה שונות.

כאשר מדובר באקנה בדרגת חומרה קלה, הרי שניתן להמליץ על טיפול בעל תכיפות נמוכה יותר. מטבע הדברים שאם האקנה מתאפיין בפצעונים בצפיפות רבה ודלקתיים, הרי שלא מן הנמנע להמליץ על מפגשים שבועיים תכופים.

לכך יש להוסיף את מאפייניו הנוכחיים של העור; האם הוא נוטה לשומניות? האם מדובר בעור רגיש? קריטריונים אלו ועוד, יקבעו את הטיפול המתאים עבור המטופל או המטופלת וכך גם ישליכו על ההמלצה באשר לתכיפות הטיפול.

טיפולי פגמנטציה

דוגמה אחרונה חביבה וחשובה לא פחות היא פיגמנטציה אשר נגרמת כתוצאה מקרני השמש.

בישראל כמו שבישראל, מזג האוויר הקיצי במרבית ימות השנה, גורם לייצור מוגבר של מלנין. כאשר מדובר בריכוז שאיננו מסודר ואחיד, הרי שאנו עלולים לראות כתמי עור. עבור רבים מדובר בתופעה אסתטית לא נעימה אשר מורידה את הביטחון העצמי ומובילה לתסכול לא מועט. בעזרת טיפול נכון אשר מותאם לדרגת חומרת הפיגמנטציה, הרי שאפשרי להביא לתוצאות טובות ואף מושלמות.

על תכיפות טיפול פנים זה יש לציין קריטריונים נוספים דוגמת צבע העור. גוון עור ככה יותר או בהיר יותר, אכן קובע את מהירות הטיפול.