מאת קרנית מלמד
מאת קרנית מלמד

האם זיהום האוויר פוגע בעורך

האם זיהום האוויר פוגע בעורך

בדיוק כפי שזיהום אוויר איננו מיטיב עם דרכי הנשימה, כך כל איבר אחר בגוף איננו שמח להיות חשוף למזהמים שונים המצויים באוויר. אינספור פרסומות שונות מספקות לנו סיסמאות חוזרות ונשנות באשר לעובדה כי זיהום האוויר העירוני מזיק לעורנו – עד כמה הדבר נכון? והאם זה אומר שמדובר במלחמה אבודה מראש?

השפעת זיהום האוויר על עורנו

לזיהום אוויר בהחלט יכולה להיות השפעה שלילית על העור. 

מזהמים שונים כגון קרינה מאור השמש, פחמימנים פוליציקליים, תרכובות אורגניות נדיפות, תחמוצות ועשן, פוגשים את העור שלנו המתפקד כמחסום חיצוני. אמנם תפקידו של העור הוא למנוע מאותם כימיקליים מלפגוע באיברנו הפנימיים, אך חשיפה ממושכת ועקבית למזהמים גורמת לחמצונו וכפועל יוצא לתופעות שליליות רבות.

בין הממצאים שעלו, נמצא כי עור החשוף לזיהומים באופן תכוף נוטה להזדקנות מוקדמת יותר ואף לפריצתן של סוגיות רפואיות דוגמת אקזמה, פסוריאזיס ואקנה. תופעות אלו נגרמות עקב אלרגיות, חסימתן של נקבוביות העור ואי-מודעות להצטברותם של הזיהומים הרבים אשר אינם מוסרים בקלות עם רחצה במים.

מה עלינו לעשות כדי להימנע מן ההשפעה המזיקה?

מטבע הדברים שאין באפשרותנו להימנע מלצאת החוצה ולקיים אורח חיים נורמטיבי לחלוטין. עם זאת, מומלץ למזער את הימצאותנו במוקדים הידועים ככאלו בעלי רמות זיהום אוויר גבוהות דוגמת מרכזים תיירותיים סואנים או אזורי תעשייה.

כדי להקפיד על תחזוקה נכונה יותר של העור, מומלץ להקפיד על ניקויו העדין, כל שכן של עור הפנים הידוע ברגישותו הרבה יותר לעומת אזורים אחרים בגוף. ניתן להשתמש בסבונים ייעודיים או בתכשירים המסייעים בהזנת העור ובשמירה על חיוניותו.

הימנעו ממוצרים ששוחקים את העור!

בטיפול אצל קוסמטיקאית רפואית תוכלו לקבל את ההמלצות על התכשירים הנכונים שיתאימו במדויק לעורכם.

מומלץ להירתם אל מלחמתו של העור אל מול זיהום ולהימנע מתכשירים שאינם מתאימים לעור, ושעלולים רק להחלישו ולפגוע בשכבה העליונה העונה לשם אפידרמיס. בין היתר, ניתן להדגים זאת על שימוש באלכוהול לצורך הסרת לכלוך מור הפנים ושימוש בשמנים מסוימים.

בקליניקה של קרנית מלמד נשמח לאבחן את סוג עורך ואת הסוגיה הבריאותית שממנה הוא סובל. בעזרת התאמה אישית, ניצור עבורך סדרת מפגשים אשר תיטיב עם עורך ותקנה לו פעם נוספת, את המראה החיוני שחשבת כי אבד.

האם זיהום האוויר פוגע בעורך  מאת קרנית מלמד  קוסמטיקאית רפואית

שתפו את הפוסט
מוצרים מומלצים קשורים
מוצרים מומלצים קשורים
לקביעת שיחת ייעוץ
טיפולים מומלצים קשורים

GENTLO »

טיפול פנים להחדרת לחות »

טיפול פנים לניקוי עמוק וחידוש העור »

מאמרים נוספים בנושא
תפריט
לקביעת ייעוץ

אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן Cookies כדי לספק לך את חווית השימוש הטובה ביותר באתרנו. לחצו כאן כדי ללמוד עוד