אקנה ומתח מאת קרנית מלמד

“לעיתים, בעיות שנראות קלות או לא מזיקות הן בעלות השלכות עצומות על הנפש ואין להתעלם מהן”. באופן שאינו מפתיע, למתח תפקיד מפתח בנוגע לאקנה והוא גורם נזק לעורנו. יש למתח השפעה עצומה וישנם אנשים אשר האקנה פוגע בהם לא רק במובן הפיזי אלא גם באספקט נפשי: בושה, דימוי עצמי נמוך, חרדה ובעיות חברתיות.

כיצד יכול מתח – אותה חרדה נפשית הנגרמת על ידי מספר גורמים בחיינו – להתבטא בעור הפנים?

אקנה ומתח – קשר הסטרס.

כאשר אתם הופכים מתוחים וחרדים, בלוטת יותרת הכליה מתחילה לפעול ומציפה את הדם בהורמון כולסטרול. דבר זה מעורר את בלוטות ההזעה שעל הפנים להפיק יותר שמן. כשבלוטות החלב נכנסות להילוך גבוה, גדל הסיכוי ששומן עודף זה יתערבב בתאי העור המתים ויסתום את נקבוביות העור, ובכך יהפוך אותן למלכודת חיידקים בתוכן. התוצאה? יותר אקנה, ויותר פצעונים מודלקים במקום ראשים שחורים או לבנים.

מה אתם יכולים לעשות?

מובן שאינכם יכולים למזער את המתח בחייכם – זה חלק מלהיות אנושי. אבל אתם יכולים להקטין את הנזק על ידי ניהול אורח חיים בריא. תזונה מאוזנת ולפחות שבע שעות שינה כל לילה יסייעו לכם לבנות יסודות גופניים חזקים יותר. אם אתם נהנים מתזונה טובה וממנוחה טובה, תושפעו פחות מאירועי היומיום. מומלץ גם לבצע התעמלות מדי יום, גם אם מדובר בהליכה קצרה ליד מקום העבודה בזמן הפסקת הצהריים. חשוב גם למצוא את הזמן להירגע כל יום – קראו ספר, עשו מקלחת או אמבטיה, נסו יוגה, או כל דבר אחר שגורם לכם לרוגע ולאושר. זהו צעד חשוב לקראת בריאות כללית טובה יותר, ולפיכך גם ליצירתו של עור בריא יותר.

המידע המובא במאמר זה מבוסס על המידע הכללי הרווח באתרי הרפואה והמדע בעולם, אין לראות בו כל המלצה או ייעוץ לטיפול ואין לראות בו ייעוץ או המלצה לרכישת תרופות. במידה והינך זקוק/ה לטיפול או הכוונה פני/ה לגורם המקצועי המתאים.

לוגו קרנית מלמד

072-3971859 | גורדון 27, ת"א | ימים א'-ה': 09:00-21:00 | יום ו': 09:00-15:00

* חניה חינם ללקוחותינו בתאום מראש