אקנה הורמונלי ושחלות פוליציסטיות

אקנה הורמונאלי ושחלות פוליציסטיות היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר בין נשים בגילאי 12- 45. מדובר במספר רב של ציסטות המתפתחות בשחלות וגורמות לשורה של הפרעות הורמונאליות, ביניהן שיעור יתר, השמנה, בעיות פריון ואקנה.

נשים הסובלות משחלות פוליציסטיות מכירות את התסמינים, אך לא כולן מודעות לעובדה שמקרים רבים של אקנה קשורים לפעילות ההורמונאלית הנובעת ממצב זה. אקנה המופיע בהקשר לשחלות הפוליציסטיות הוא אקנה הורמונאלי לכל דבר ומטופל בהתאם.

פעמים רבות אני פוגשת לקוחות שכבר עברו אבחון רפואי גניקולוגי אך לא קישרו בין השחלות הפוליציסטיות לבין האקנה על פניהן. לקוחות כאלה מופתעות מזה שאני יכולה לזהות בעיה של אקנה הורמונאלי ושחלות פוליציסטיות לפי מראה האקנה. כשאני שואלת אותן על התופעה, אני שומעת המון את השאלה – “איך את יודעת?”.

טיפול באקנה המופיע כתוצאה מאי סדירות הורמונאלית דורש טיפול דו-כיווני, גם מבחוץ, על ידי טיפול בעור עצמו וגם מבפנים על ידי שילוב של טיפול הורמונאלי רפואי. רמת ההצלחה בטיפול באקנה בכלל, ואקנה הורמונאלי בפרט הוא גבוה, כך שאין סיבה לאבד תקווה לעור חלק, בריא ואחיד גם אם את סובלת מבעיות הורמונאליות ושחלות פוליציסטיות.

יחד עם זאת הכל מתחיל באבחון נכון ומקצועי של הבעיה ומקורה.

למידע נוסף על טיפול באקנה בקרנית מלמד

לצפיה בכתבה בפורטל בראש